• Aktuellt
  • Lyssna till Alf Svensson tal vid "Mera Medmänsklighet"

Lyssna till Alf Svensson tal vid "Mera Medmänsklighet"

Missade du kvällen "Mera Medmänsklighet" i Svedjeholmskyrkan? Arrangemanget var ett samarbete mellan Hoppets Stjärna, Kristdemokraterna, Frälsningsarmén, Svedjeholmskyrkans Biståndscenter och Vuxenskolan. Kvällens medverkande var Alf Svensson, Frank Ådahl, Lennart Eriksson (Hoppets Stjärna) m.fl. Örnsköldsviks Allehanda skrev en artikel om kvällen. 

>> Länk till artikeln "En kväll med medmänsklighet i fokus" på allehanda.se

Alf Svenssons tal om medmänsklighet var mycket uppskattat med ett viktigt budskap:
>> Lyssna här! 

Mission och bistånd

Mission och bistånd

Svedjeholmskyrkans Podcast

Prenumerera

 

Svedjeholmskyrkan på Facebook

Svedjeholmskyrkan på facebook